Benzinli Araçlarda Katalizör Temizliği

Benzinli Araçlarda Katalizör Temizliği

Benzinli Araçlarda Katalizör Temizliği

Benzinli arabada katalizör temizleme NAOH olarak bilinen Sodyum Hidroksit bazı ile yapılır. Aracın bu gibi hassas parçaları üzerinde işlem yaparken dikkatli olmak gerekir. İşin uzmanı olan tamirci ve teknisyenler bu konuda daha bilinçli, çalışarak çözüm üretir. Sağlıklı bir temizlik ve buna bağlı olarak kolay bir işlem yerine gelmiş olur. Katalizörün iyi bir temizlikle işleme tabi tutulması sonucunda araçta gaz salınımı istenen emisyon standartları içinde yer alır. Muayene süreçlerinde tüm araçlar için bu temizlik işlemi gerekli olabilir. Tıkanma ve benzer sorunlar yaşayan araçların muayeneden geçmesi imkânsız olur.
 
Benzinli araç katalizör temizleme öncesinde tıkanıklığın olduğundan emin olmak gerekir. Burada ortaya çıkacak bazı belirtiler uyarıcı niteliği taşır. Katalizör tıkalı olan araçlarda:
  • Katalizörden tıkırtı şeklinde sesler gelir
  • Egzozdan koyu renkli ve yoğun duman çıkar.
  • Emisyon değerleri bozulur.
  • Egzozda yanık kokusu gelir.
Bu durumu değerlendiren sürücüler sorunu anlar ve için çözüm kısmı için alternatifler masaya yatırılır. Aracına ve insan sağlığına değer verenler çözümü donanımlı bir servisin hizmetinde bulur. Araç için en güvenilir ve kaliteli hizmet için iyi bir servis desteği büyük önem taşır. Temizlik sonrasında emisyon değerlerinin normal ölçülerde olduğunu görebilirsiniz. Trafiğe güvenle çıkmak isteyen araçlar için bu durum çok önemlidir.
 
Araç katalizör temizleme gibi önemli bir hizmet konusunda servisimizin çözümleri size yardımcı olacaktır. Ekiplerimiz aracınızla ilgili tüm problemleri tespit etme ve çözme konusunda oldukça yeteneklidir. Uzman kadrolarımız yüksek teknik donanımlarla birlikte aracınıza yönelik çalışmaları kusursuz bir şekilde yapar. Modern iş istasyonlarımız yüksek teknoloji ve usta ekiplerle desteklenmiş durumdadır. Gerekli temizlik malzemeleri ve gerekli işlemler konusunda bize güvenebilirsiniz. Ekonomik ve avantajlı çözümler noktasında servisimiz her zaman size en iyi hizmet sunmanın gayreti içerisinde olacaktır.
 

Benzinli Araçlarda Katalizör Temizliği
Hemen Ara Yol Tarifi
X