Krank Mili Arızası Belirtileri

Krank Mili Arızası Belirtileri

Krank Mili Arızası Belirtileri

Motorun piston hareketlerini çevirme enerjisine dönüştüren bu sistem, aracın hareketinde çok önemli bir görev üstlenir. Arıza durumlarında ise motorun çok gürültülü çalışması hatta hiç çalışmaması söz konusu olur. Belirtilere ve etkilere bakıldığı zaman bu arızanın araç için en büyük sorunlardan biri olduğunu anlamak güç olmaz. Motorun yüksek devirlere ulaşamamasında yine temelde bu sorunun yatması mümkündür. Bu gibi önemli arıza durumlarında daha kalıcı ve uygun çözümler için harekete geçerken işin uzmanından alınacak yardımlar daha isabetli çözüm getirecektir.
 
Krank mili arızası belirtileri araçlar için en kritik öneme sahip olan arızalardan biridir. Motorun çalışması ve hareket kabiliyetini tekerleğe aktarılması için önemli bir hareket dönüştürücüye ihtiyaç vardır. Bu görevi yerine getiren parça krank milidir. Bu parçanın arıza durumunda araç bu dönme gücünü üretemez ve planlanan çalışma doğru standartlarda gerçekleşmez. Aracın stop etmesi ve hareket edememesi yine bu tür arıza sonucu olarak kendini gösterir. Otomotiv sektörünün gelişimini temsil eden en önemli parçalarından biri olan krank mili tek dökme metal parça olup oldukça sağlam bir alaşımdır. Buna rağmen aşınma ve kırılma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Eğer yağ kalitesine ve değişim zamanına dikkat edilmezse bu parça ile ilgili sorunla karşılaşılma ihtimali daha da çok artacaktır.
 
Krank mili sensörü arızası bir araç için en önemli sorunlardan biridir. Krank millinin dönmesini takip eden dönme hızını ölçen ve gerekli bilgileri motor kontrol ünitesine ileten sistem, elbette araç için büyük önem arz etmektedir. Bu bilginin işlenmesi sayesinde aracın düzenini ve dengeli ulaşımında gerekli pozisyonların oluşması sağlanır. Hem ateşleme hem de yakıt enjeksiyonu sisteminin zamanlaması da buradan elde edilecek bilgilerle verimli şekilde kullanılır. Aracın düzenli çalışmasında kıran milli sensörünün çok büyük önemi bulunmaktadır. Gelişmiş teknoloji araçlarda, özellikle sensörler çok kritik görevler üstlenir. Motorun dönme hızını tekerleğin dönme hızına çevirecek olan bir parça aynı zamanda torun dengeli çalışmasında büyük öneme sahiptir. Sensörlerle ölçülen bilgiler araç beynine gönderildiğinde bu bilgileri işlenerek aracın dengeli şekilde çalışması söz konusu olur. Böylesinin önemli bir konuda arıza durumu ortaya çıktığında elbette güvenilir bir servise yönelmeniz doğru tercih olacaktır. Servisimiz ve sağlamış olduğu imkânlar ekonomik ve uygun arıza giderme konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.
 

Krank Mili Arızası Belirtileri
Hemen Ara Yol Tarifi
X